ekucharka.cz > Diskuze > Cibuli na drobno? Jak ale?

Téma: Cibuli na drobno? Jak ale?

• před: 4207 dní

věc: Cibuli na drobno? Jak ale?

od: tom

Vážení,
    běžně se setkávám v receptech, že mám nakrájet cibuli na drobno. Můj největší úspěch je zatím na cca osminky, ale nedávno jsem na primě viděl, jak ten komentátor nakrájel cibulku opravdu úplně na drobno, bez ztráty kousíčku a měl to asi za pět sekund. Můžete mi někdo prosím poslat nějaký odkaz, kde je návod, nebo lépe nějaké video, kde by bylo jasné, jak nejlépe na ty klouzavé bestie? Ostrý nůž mám. :-Q

Odpovědět

• před: 4206 dní

věc: Re: Cibuli na drobno? Jak ale?

od:

To snad není takový problém. Sleduj, jak to dělaj v televizi, třeba v prima vařečce ;-)

Odpovědět

• před: 4200 dní

věc: Re: Re: Cibuli na drobno? Jak ale?

od: tom

hmm, rada nad zlato...

Odpovědět

• před: 4095 dní

od: Eduard

Pokud cibuli budeš ihnet spracovávat tak skus mixer s dvouma nožy.Jeto za pár vteřin.Nevýhodou je to když jí nespotřebuješ hned tak rychle hořkne.Ale nemixuj dloho jinak zní uděláš kaši.Mnoho zdaru Eda ;-)

Odpovědět

• před: 4080 dní

od:

Edo,češtinářka si rve vlasy z hlavy :-(

Odpovědět

• před: 3377 dní

od: Cibule

Chce to rozpůlenou cibuli krájet podélně tak abys nedokrojil až do konce (konec je ten kde bývají kořínky - důležité!) - pak se při příčném krájení nerozpadá a jde tedy krájet najemno. Také držení cibule je důležité - nedržet jí bříškama prstů, ale špičkou - aby nůž jako by klouzal po nechtech, ne je krájel :-). Pak to jde i rychle a nemůsíš se bát o prsty ;-)

Odpovědět

• před: 1878 dní

od: Ačraj

Ano, přesně takto krájet cibuli, já ty prsty jakoby podsadím, vystrčím více klouby prstů, potom vůbec nehrozí pořezání prstů, jde to jak po másle..:-)Hlavně ji úplně nedokrojit ke konci, tedy, kde byly původně kořínky.;-)

Odpovědět

• před: 1877 dní

od: Bára

Kdyz potrebuju cibuli na drobno, protoze to jinak neumim a jsem nesikovna, nekolikrat jsem se porezala :( tak ji rosekam v mixeru. Mam takovej nastavec na tycovy mixer, cibule je pokazde jemnoucka.

Odpovědět

• před: 1241 dní

věc: Cibuli na drobno? Jak ale?

od: Ačraj

Cibuli rozpůlím, nakrájím podélně, ale u kořene nedokrojím až do konce, potom ještě jednou, nebo dvakrát proříznu na výšku cibule (dle velikosti)a drobně pokrájím.

Odpovědět

• před: 1379 dní

od: LenkaN

Cibule se dá nakrájet krásně na drobno např. s noži
      http://keramicke-noze-akce.cz/keramickenoze-culinario.php

Odpovědět

Uživatel

Novinky mailem

Chete dostávat přehled nových receptů a novinek na email?

© 2003-2017 ekucharka.cz Všechna práva vyhrazena. Veřejné šíření obsahu tohoto serveru je zakázáno.
Reklama | Kontakt | RSS