Tato jemná piškotová roláda je ideálním dezertem pro milovníky lehkých a svěžích sladkostí. Spojuje nadýchaný piškot s krémem z tvarohu, mascarpone a šlehačky, doplněný o čerstvé jahody. Je snadná na přípravu a skvěle se hodí jak na všední den, tak na slavnostnější příležitosti.
Ingredience (10 x porce)
Na piškot
Na krém
Postup přípravy
Předehřejeme troubu na 180 °C a připravíme si plech vyložený pečicím papírem.
Oddělíme žloutky od bílků.
V míse ušleháme žloutky s cukrem do světlé pěny (trvá to pár minut).
V jiné míse vyšleháme bílky do tuhého sněhu.
Do žloutkové pěny postupně přimícháme mouku smíchanou s kypřicím práškem. Poté opatrně vmícháme sníh z bílků.
Hotové těsto rovnoměrně rozetřeme na připravený plech a pečeme asi 8-10 minut. Dáváme pozor, aby se piškot nepřipekl, měl by být jen lehce zlatavý.
Po upečení piškot ihned přeneseme na čistou utěrku a ještě horký jej srolujeme (společně s utěrkou), aby se později lépe tvaroval.
Vyšleháme smetanu na šlehačku.
V jiné míse smícháme tvaroh, mascarpone a vanilkový cukr.
Do tvarohové směsi postupně vmícháme vyšlehanou šlehačku, až vznikne hladký krém.
Rozvineme vychladlý piškot a rovnoměrně na něj rozetřeme krém.
Na krém poklademe nakrájené jahody.
Opatrně piškot opět zarolujeme (tentokrát bez utěrky).
Roládu dáme na chvíli vychladit do ledničky, aby ztuhla a lépe se krájela.
Dobrou chuť! :-)
Nutriční hodnoty (1 x porce)
Energ. hodnota: 331.85 kcal |
Protein: 8.88 g |
Sacharidy: 21.59 g |
z toho cukr: 17.99 g |
Tuk: 23.27 g |
z toho nas. MK: 14.61 g
Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/4267-piskotova-rolada-s-kremem-z-mascarpone-a-jahodami