Zdraví a diety
- Podtémata:
- Hubnutí
Jak posílit dětskou imunitu přírodní cestou
Léto je nenávratně pryč a začínají sychravé a studené podzimní rána. Nejvíce je ohrožena imunita našich dětí, které tráví více než polovinu dne ve školách a školkách a setkávají se s různými viry a bakteriemi.
Hrušky a jejich ověřené účinky na lidský organismus
Milujete slaďoučké hrušky? Máte jich plnou zahradu a nevíte co s nimi a hledáte způsoby, jak jinak je zpracovat než do kompotu či povidel? Hrušky umí svou slaďoučkou chutí přidat na dobré náladě a jejich účinky na lidský organismus jsou k nezaplacení. Zjistěte, co vše se dá z hrušek vyrobit, jak je v kuchyni zpracovat a poznejte jejich ověřené účinky na lidský organismus.
Je používání hliníkové folie bezpečné?
Na začátku se na hliník trošku zevrubněji podíváme. Tento kov se vyskytuje úplně všude kolem nás, je uměle přidáván do kosmetických přípravků, tetrapakových obalů, cigaret, léků či vakcín, takže snažit se mu vyhnout, je absolutně nemožné. Obávaný hliník najdeme například v plechovkách či konzervách s potravinami, v plechovkách s nápoji (kyselý nápoj = největší riziko), ve víčkách u jogurtů, v antiperspirantech, některých zubních pastách, v soli, nebo třeba vlhčených ubrouscích a v dalších stovkách produktů.
Konzumujte jablka každý den
Říká se: „Dejte si jedno jablko denně a budete ve fyzické i psychické pohodě. Je to opravdu tak?“
Proč jíst česnek?
Nejdříve si o česneku obecně něco povíme. Česnek je vytrvalá bylina, řadící se do čeledi amarylkovitých, a pěstuje se vysazováním jednotlivých stroužků na jaře či na podzim. Pochází ze střední Asie, původní vlastí je Mongolsko a Kirgizské stepi, odtud putoval do Číny. Ve velkém se pěstoval také v Egyptě, Řecku i Římě. Česnek se vyznačuje charakteristickým aroma, způsobeným silicí, která se nazývá alliin.